Garść nauki, szczypta dyskusji i magia spotkań – już jesienią, 19 października 2023r. w centrum konferencyjnym chorzowskiego Stadionu Śląskiego odbędzie się XV Forum Stali Nierdzewnych, adresowane do szeroko pojętej branży stali nierdzewnych.

Zaczarujemy Państwa wiedzą ekspertów, uraczymy atmosferą i nakarmimy pysznym lunchem. Mikstura wybitnych prelegentów, kluczowych kontrahentów i merytorycznych dyskusji jest w trakcie przygotowania.

Forum, którego organizatorem jest redakcja czasopisma Focus Nierdzewne, to wyjątkowe wydarzenie branżowe w Polsce, uważane za jedno z najciekawszych i najważniejszych spotkań dla polskiego sektora stali nierdzewnych. To platforma dyskusji w gronie specjalistów, umożliwiająca wymianę poglądów, doświadczeń i wiedzy na temat najnowszych rozwiązań dla branży stali nierdzewnych. Charakteryzuje się wysoko zaawansowanym poziomem merytorycznym wykładów z zakresu wielu zagadnień związanych ze stalą nierdzewną, takich jak np. materiałoznawstwo, zastosowania, spawalnictwo, obróbka, przetwórstwo, czy też sytuacja rynkowa w branży. Uczestnicy Forum to przedstawiciele producentów, dystrybutorów, przetwórców i użytkowników stali.

Moderatorem tegorocznego wydarzenia będzie dr inż. Jerzy Niagaj, prof.nzw. w IS, IWE, Łukasiewicz – GIT Centrum Spawalnictwa. Szczegóły, program spotkania i pełna lista prezentacji będzie znana już wkrótce. Swój udział w roli prelegenta zapowiedzieli już m.in. Benoît Van Hecke z Nickel Institute, Luis Peiro z firmy Acerinox, Stefan Krakowiak i Juliusz Orlikowski z Politechniki Gdańskiej, czy też Artur Ciesielski z firmy Dienes.

A dlaczego „Kocioł czarownic”? Niewtajemniczonych informujemy, że nazwę „Kocioł Czarownic” Stadion Śląski zyskał po słynnym meczu Polska – Anglia, 6 czerwca 1973 roku, w którym Biało-Czerwoni w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata 1974 pokonali Anglię 2:0. Angielskie media okrzyknęły wtedy śląski obiekt takim przydomkiem, będąc pod wielkim wrażeniem tego sportowego giganta. To podobno unosząca się ponad stadionem niesamowita wrzawa, wywołana tysiącami dopingujących gardeł sprawiła, że stadion otrzymał określenie „Kocioł Czarownic”.

Po gruntownej renowacji i przebudowie chorzowski stadion jest obecnie Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym, na którym odbywa się szereg imprez nie tylko sportowych, ale też wydarzeń muzycznych i kulturowych.

Zapraszamy serdecznie! W ramach Forum dostępne jest też zwiedzanie stadionu.

Formularz zgłoszenia na: www.forum-stali-nierdzewnych.com