Podsumowanie XV Forum Stali Nierdzewnych, Stadion Śląski

Dnia 19.10.2023, w centrum konferencyjnym Stadionu Śląskiego, po raz 15.  spotkała się branża stali nierdzewnych. Forum Stali Nierdzewnych to wyjątkowe wydarzenie, koncentrujące się na zagadnieniach związanych ze stalami odpornymi na korozję. Skupiło ponownie najważniejszych ekspertów i uczestników polskiego sektora stali nierdzewnych.

Forum, organizowane przez redakcję czasopisma Focus Nierdzewne, uważane jest za jedne z najciekawszych spotkań w gronie kluczowych specjalistów, umożliwiające wymianę poglądów i informacji na temat najnowszych rozwiązań dla branży. Uczestnicy Forum to przede wszystkim, dystrybutorzy i przetwórcy stali nierdzewnych oraz przedstawiciele producentów. Prelegenci jak zwykle zaprezentowali fachową wiedzę na najwyższym poziomie. Ich ciekawe i merytoryczne wystąpienia spotkały się z dużym zainteresowaniem i były początkiem dalszych dyskusji. Wiele wykładów poruszyło aktualny temat szeroko pojętego zrównoważonego rozwoju w stalach nierdzewnych w kontekście spawania (Jerzy Niagaj– Łukasiewicz – GIT Centrum Spawalnictwa), zjawiska korozji i jego wpływu na środowisko (Stefan Krakowiak – Politechnika Gdańska) lub też globalnego ocieplenia (Juliusz Orlikowski – Politechnika Gdańska). Prezentacja Grzegorza Struzikiewicza z AGH we współpracy z Wojciechem Zębalą z Politechniki Krakowskiej dotyczyła zagadnień sztucznych sieci neuronowych w zrównoważonej produkcji a wykład Artura i Mateusza Ciesielskich z firmy Dienes skupił się wokół problemu nowoczesnych technologii cięcia i prostowania stalowych wyrobów płaskich.  Jako że przeważająca większość słuchaczy ma styczność z różnymi procesami sprzedaży, ekspert w z tej dziedziny, Radek Jaros (SELLITEO), mający doświadczenie zawodowe w branży stali nierdzewnych, szkolił gości w temacie: „Zarządzanie sprzedażą – zmiana jako element przewagi konkurencyjnej”.  Koniec konferencji uświetnili ambitni studenci z koła PCz Rover Team, wielokrotnie nagradzani za swój projekt łazika marsjańskiego w corocznym konkursie University Rover Challenge , wymagającym dużej wiedzy technicznej oraz precyzji w wykonywaniu zadań.

Na zadowolenie gości wpłynęło także profesjonalne przygotowanie całego wydarzenia i dodatkowe atrakcje, takie jak wspomniana wcześniej prezentacja łazika marsjańskiego oraz zwiedzanie Stadionu Śląskiego na finiszu konferencji, co było przysłowiową „wisienką na torcie”.

Więcej informacji na www.forum-stali-nierdzewnych.com oraz w mediach społecznościowych.